Temu lietuviškai

Galima sakyti, kad pastaruoju metu temu.com užvaldė el. prekybos pasaulį. Dalis žmonių pamėgo įperkamas prekes ir jie džiaugdamiesi dalijasi savo apsipirkimo patirtimi socialinėse platformose.

Kita vertus, kiti žmonės skeptiškai vertina, ir abejoja ar Temu pirkti yra saugu. Jie nerimauja dėl prekių kokybės, ir mokėjimo bei savo asmeninių duomenų saugumo.

Taigi, ar Temu pirkti saugu, ar tai scam?

Kas yra Temu

Temu yra pakankamai nauja internetinė prekyvietė. Temu vadovybė įsikūrusi Bostone, Masačusetso valstijoje, bet tai yra Kinijos prekybos svetainės „Pinduoduo“ seserinė įmonė. Abi jos priklauso „PDD Holdings“.

Temu nuo pat pradžių gan greitai išpopuliarėjo. Remiantis Statista, Temu mobilioji programėlė tapo daugiausiai atsisiųsta pasaulyje per 2023 metus (338 mln. atsisiuntimų).

Lietuvoje šiuo metu tarp google play programėlių Temu yra Nr. 1:

Temu siūlo platų įvairių kategorijų gaminių asortimentą nuo drabužių iki elektronikos. Prekėms taikomos didelės nuolaidos ir jos parduodama pakankamai mažomis kainomis.

back to menu ↑

Ar pirkti Temu yra saugu (ar scam)

Keletas aspektų dėl saugumo:

Pardavėjo patvirtinimas (verification)

Temu yra internetinė prekyvietė, kurioje prekes parduoda trečiųjų šalių tiekėjai. Kai pateikiamas užsakymas, pardavėjas paruošia užsakymą, o Temu leidžia jį išsiųsti savo logistikos partneriams.

Siekdama apsaugoti pirkėjus nuo sukčiavimo, Temu nustatė keletą taisyklių pardavėjams bendradarbiaujant. Pavyzdžiui, bendrovė išleido Elgesio kodeksą, kuris užtikrina, kad tiekėjai laikytųsi šios rinkos įstatymų ir standartų.

Pirkimo apsaugos programa

Platforma turi pirkimo apsaugos programą (Temu Purchase Protection Program), kuri garantuoja, kad pirkėjai gali saugiai atlikti pirkimus. Ši programa apima pinigų grąžinimo politiką bei prekių keitimo galimybes, jei prekė neatitinka pirkėjo lūkesčių.

Pagal šią programą galite prašyti grąžinti pinigus per 90 dienų nuo pirkimo šiais atvejais.

  • Prekė, kurią gavote, nėra tokia, kokia buvo aprašyta arba parodyta nuotraukose.
  • Gauta prekė yra sugadinta/pažeista/neveikianti.
  • Prekė nebuvo pristatyta per numatytą laiką.

Pirmasis kiekvieno užsakymo grąžinimas yra nemokamas. Prekes, už kurias norite susigrąžinti pinigus, galite grąžinti kartu, kad išvengtumėte papildomų siuntimo išlaidų. 


Saugūs mokėjimo būdai

Kalbant apie mokėjimo saugumą, Temu naudoja kelis saugius mokėjimo būdus . Pavyzdžiui, jie priima pagrindines kredito korteles, tokias kaip „Visa“, „MasterCard“, „JCB“ ir „Discover“. Taip pat palaikomi „PayPal“, „Apple Pay“, „Google Pay“ ir „Klarna“ mokėjimai.

Jei su jūsų užsakymu yra kažkas negerai, kredito kortelės ir „PayPal“ suteikia galimybę pateikti ginčą ir susigrąžinti pinigus.


Duomenų ir asmeninės informacijos saugumas

Pinduoduo buvo pašalinta iš „Google Play“ parduotuvės, nes „Google“ programėlėje aptiko kenkėjiškų programų. Taigi tai kelia abejonių, ar jos seserinė bendrovė „Temu“ nepanaudos duomenų netinkamai, pvz. parduos vartotojų asmeninę informaciją.

Ne taip, kaip Pinduoduo, Temu veikia pagal JAV įstatymus ir kitus teisės aktus. Šiuo metu nei google, nei apple neaptiko kenkėjiškų programų ar kitų pažeidimų.

„Temu“ oficialiai renka jūsų asmeninę informaciją, įskaitant kontaktinius duomenis, vietą, operacijų duomenis ir pan. Galite pastebėti, kad tokia informacija renkama ir kitose apsipirkimo platformose, pvz., „Amazon“. Kai kuriais atvejais Temu gali naudoti jūsų duomenis, tačiau pirmiausia paprašys jūsų sutikimo.

back to menu ↑

Kodėl Temu prekės pigios?

„Temu“ prekės yra pigios dėl tiesioginių santykių su gamintojais ir mažmenininkais, taip sumažinant tarpininkų išlaidas. Be to, platforma veikia dideliu mastu, leidžiančiu derėtis dėl geresnių kainų su tiekėjais.

Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl Temu gali išlaikyti žemas kainas:

  1. Nėra kitų tarpininkų, tik Temu.
  2. Temu yra besiformuojanti prekyvietė, kuri buvo atidaryta 2022 metais. Žemos kainos gali būti strategija, skirta išsiskirti iš konkurentų ir įsitvirtinti rinkoje.
  3. Mažos gamybos ir darbo sąnaudos. Gamybos ir darbo sąnaudos Kinijoje yra mažesnės, palyginti su Vakarų šalimis. Masinė gamyba gamykloje sumažina vieneto savikainą. 
  4. Dauguma Temu prekių nėra firminės, jos neturi prekinio ženklo. Prekės be prekės ženklo (brand) pardavėjai neturi teisės imti priemokos už savo unikalius prekės ženklus. Taigi šie produktai paprastai yra pigesni nei firminiai produktai. 
  5. Mažos siuntimo išlaidos.
  6. „Temu“ yra „Pinduoduo“ seserinė įmonė, kuri taip pat priklauso „PDD Holdings“. „Pinduoduo“ veikia daugiau nei dešimtmetį. Ji užmezgė gerus santykius su didžiuliu gamintojų ir didmenininkų tinklu Kinijoje. Su Pinduoduo teikiamais ištekliais Temu iš tiekėjų gali gauti geresnes kainas. Tai suteikia Temu pranašumą ir kainų nustatymo srityje.
back to menu ↑

Kaip užsiregistruoti Temu

Užsiregistruoti „Temu“ yra paprasta. Tereikia atidaryti temu.com svetainę arba atsisiųsti programėlę, ir sekti registracijos instrukcijas. Pradžioje galima pasikeisti kalbą į lietuvių ir tada spausti “registruotis”:

Galima registruotis el. paštu arba su savo turima google/facebook/apple paskyra. Nurodytu el. paštu gausite patvirtinimo kodą, kurį reikės įvesti paskyroje.

back to menu ↑

Kaip saugiai pirkti iš Temu

Patikrinkite pardavėjų įvertinimus ir prekių atsiliepimus

Pardavėjo įvertinimas suteikia įžvalgų apie pardavėjo paslaugas ir prekių kokybę. 4,5 ar aukštesnis įvertinimas iš 5 paprastai rodo, kad su pardavėju viskas OK. Taip pat galite patikrinti, kiek prekių pardavėjas jau pardavė ir kiek pakartotinių pirkėjų pardavėjas įgijo. Rekomenduojame pirkti iš tų, kurie turi bent kelis šimtus pardavimų.

Atsiliepimai apie prekes suteikia daugiau informacijos apie produkto kokybę ir ankstesnių pirkėjų patirtį. Visada yra tikimybė, kad realiai prekės nėra tokios kaip aprašomos, todėl labai svarbu įvertinti atsiliepimus.

Pasirinkite saugų mokėjimo būdą

Temu priima įvairius mokėjimo būdus. Galite pasirinkti saugų ir plačiai naudojamą mokėjimo būdą. Pavyzdžiui, galite atlikti mokėjimus naudodami PayPal. Palyginti su kredito kortelėmis, naudojant PayPal reikia užsiregistruoti ir įvesti asmeninę informaciją jų programoje. Tačiau „PayPal“ yra patikimas ir pakankamai saugus jūsų asmeninei informacijai. Taip pat galite pateikti ginčą dėl mokesčių, kai kyla problemų dėl užsakymo.

Nesudarykite sandorių su pardavėju ne „Temu“ svetainėje

Galite susidurti su pardavėjais, kurie vilioja jus sudaryti sandorius už Temu ribų. Nedarykite to, kad ir ką jie sakytų. Pirkite, darykite grąžinimus ir t.t. naudodami „Temu“ svetaine ar programėle.

Supraskite Temu grąžinimo ir pinigų atgavimo politiką

Jei nesate patenkinti „Temu“ įsigyta preke, galite ją grąžinti ir atgauti pinigus laikydamiesi procedūros, kuri aprašyta čia.

Nesitikėkite per daug

Jūs gaunate tai, už ką mokate. Tikėtis kokybiško laikrodžio už kelis eurus nerealu. Nors Temu siūlo ir tikrai puikių prekių pasiūlymus, geriau nesitikėkite per daug dėl to, ką gausite.

Ali Prekės
Logo
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
0